zapisz się

Rośliny doniczkowe – wielki comeback. Jak pięknie je wyeksponować w mieszkaniach?

Rośliny doniczkowe – wielki comeback. Jak pięknie je wyeksponować w mieszkaniach?

W ostatnim czasie zaobserwować mogliśmy wielki comeback roślin doniczkowych, które były modne przede wszystkim w latach 60. i 70. Do udekorowania nimi salonów, łazienek czy kuchni coraz chętniej wykorzystywane są osłonki i kwietniki, które również są charakterystyczne dla wspomnianych czasów. Hodowanie roślin doniczkowych w domu niesie za sobą wiele zalet. Mowa tutaj nie tylko o tym, że są niepowtarzalną dekoracją, ale również dostarczają tlen, oczyszczają i nawilżają powietrze. Jednak aby pełniły wszystkie wspomniane funkcje, niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja, czyli dostarczanie optymalnej ilości światła czy regularne podlewanie. Oprócz tego warto odpowiednio wyeksponować rośliny doniczkowe w mieszkaniu, by stanowiły niepowtarzalną ozdobę. Jak to zrobić?

Kwietniki metalowe i drewniane  

Istnieje wiele sposobów na wyeksponowanie roślin doniczkowych. Można je stawiać bezpośrednio na podłodze, podwiesić na suficie lub ścianie czy ustawić na parapecie. Warto jednak pamiętać, by wybrane przez nas miejsce dostarczało odpowiedniej ilości światła roślinie. Ustawienie roślin doniczkowych powinno być również przemyślane pod kątem harmonii we wnętrzu. Osłonki powinny pasować do otoczenia i stać lub wisieć w takich miejscach, w których nie będą przeszkadzały na przykład w przemieszczaniu się. Doskonałym pomysłem na udekorowanie mieszkania kwiatami, by nawiązywało ono do stylu lat 60. i 70. będzie zastosowanie kwietników metalowych i drewnianych, na przykład w formie osłonki na nóżkach albo małych stolików. Można również zdecydować się na drabinkę z półkami lub osłonkami, które mogą zostać wykonane w różnych stylach, a połączenie ich pomoże w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu w każdym wnętrzu. Dobierając odpowiednie osłonki i dekoracje, warto również zwrócić uwagę na to, jakie rośliny będą się w nich znajdowały. W przypadku większych kwiatów warto ustawić donice bezpośrednio na podłodze.

Zalety posiadania kwiatów w mieszkaniu 

Powrót do mody na hodowanie typowych roślin pokojowych pozwala na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Warto jednak pamiętać, że rośliny doniczkowe działają również korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Przyczyniają się one przede wszystkim do oczyszczania powietrza, którego jakość stale pogarsza się przede wszystkim z uwagi na smog. Posiadanie kwiatów doniczkowych w salonie czy kuchni ma szczególnie duże znaczenie w obecnych czasach, ponieważ pojawienie się pandemii COVID-19 sprawiło, że coraz więcej czasu spędzamy w domach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
window.customerPrivacy.onMarketingConsentGranted(function () {})
Sklep internetowy Shoper Premium