zapisz się

Jak najefektywniej wykorzystać lustra, by optycznie powiększyć pomieszczenie?

Jak najefektywniej wykorzystać lustra, by optycznie powiększyć pomieszczenie?

Lustra pełnią nie tylko funkcje użytkowe, ale również i dekoracyjne. Fikuśne kształty, zdobione ramy czy też ich proste formy sprawiają, że stanowią atrakcyjny dodatek do każdego wnętrza. Co ważne, nie muszą się znajdować wyłącznie w łazience. Dziś z powodzeniem można je wieszać w przedpokoju, sypialni, salonie, a nawet w kuchni. W tych pomieszczeniach dodatkową funkcją luster jest także możliwość optycznego powiększenia wnętrz. Jeśli więc zależy Ci na tym, by powiększyć przestrzeń i cieszyć się przestronnością, zainwestuj w lustra ozdobne. Poniżej podpowiemy Ci, gdzie je umieścić, by spełniły swoje funkcje, a nadto dobrze komponowały się z wystrojem całego wnętrza.

Gdzie zawiesić lustro, by optycznie powiększyć wnętrze?

By optycznie powiększyć przestrzeń, nie wystarczy po prostu powiesić lustra na ścianie, gdyż to, w jakim miejscu się ono znajdzie, ma kluczowe znaczenie dla całej aranżacji. Ponadto warto przy tym pamiętać, że lustro nie może wpływać na komfort domowników. Sprawdzonym rozwiązaniem w salonie jest montaż lustra naprzeciwko okna np. na ścianie za kanapą. W ten sposób zwierciadło odbije światło i doświetli pomieszczenie, co sprawi wrażenie, że wnętrze będzie wyglądało na większe. Jednocześnie jednak nie wpłynie na komfort domowników, którzy np. podczas oglądania telewizji, nie będą czuli się obserwowani, gdyż lustro znajdzie się za ich plecami.

Ciekawą opcją dla tych, którzy w danym pomieszczeniu mają dwa lub trzy okna, jest też powieszenie lustra na wąskiej ścianie pomiędzy nimi. Zawieszenie zwierciadła w pionie wydłuży pokój, z kolei w poziomie go poszerzy. Jeśli zależy Ci na tym, by optycznie powiększyć sypialnię, możesz zastosować podobne rozwiązania. Niemniej dużą popularnością w tym wnętrzu cieszy się montaż luster na frontach szaf wnękowych. Trikiem, dzięki któremu uzyskasz efekt pogłębionego pomieszczenia, jest umieszczenie takiej zabudowy naprzeciwko wejścia. Tę samą funkcję spełnią też kompozycje złożone z kilku mniejszych luster.

Poza salonem i sypialnią lustra doskonale sprawdzają się także w przedpokoju. Przykładowo w przypadku wąskiego korytarza warto zawiesić lustra na ścianach naprzeciwko siebie.  Dobrym rozwiązaniem jest też powieszenie mniejszych luster na krótszej ścianie. Taki trik sprawi, że pomieszczenie optycznie się wydłuży. Pamiętaj przy tym o właściwym oświetleniu, które w połączeniu z lustrami może całkowicie odmienić charakter wnętrza i sprawić, że z ciasnego i nieustawnego przedpokoju można stworzyć przestronny i jasny korytarz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
window.customerPrivacy.onMarketingConsentGranted(function () {})
Sklep internetowy Shoper Premium